Orszak Trzech Króli w Łukowie

 

Już po raz piąty w Łukowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Spotkanie związane z organizacja odbyło się 23 grudnia, kolejne zaplanowane jest na 30 grudnia.

Orszak to inicjatywa, do udziału w której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Łukowa. Jak podkreślają organizatorzy, Orszak to promowanie uroczystości Trzech Króli oraz przywrócenie do przestrzeni publicznej staropolskich zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W Łukowie Orszak stał się już tradycją, skupiając corocznie wielu mieszkańców na wspólnym kolędowaniu. Organizatorzy są przekonani, że tak będzie i tym razem, 6 stycznia.

 
Do udziału zapraszają parafia Przemienienia Pańskiego w Łukowie i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Łuków. Uroczystości patronują ksiądz biskup Kazimierz Gurda, starosta łukowski - Dariusz Szustek, burmistrz Łukowa - Piotr Płudowski oraz wójt gminy Łuków - Mariusz Osiak.

 
Program:
12.00 - Msza Święta w Kolegiacie Łukowskiej
13.00 - Zawiązanie zgromadzenia na Placu Narutowicza
13.10 - Przemarsz Orszaku na trasie: Plac Narutowicza – ulica Czerwonego Krzyża - ulica Piłsudskiego - ulica Wyszyńskiego - ulica Partyzantów - ulica Rogalińskiego - Park Miejski – Amfiteatr.
15.00/15.30 - Zakończenie Orszaku

Komentowanie wstrzymane