Sukces uczniów “Medyka”

Kolejny raz uczniowie klasy II C z IV liceum ogólnokształcącego w Łukowie odnieśli sukces w rywalizacji historycznej. 13 grudnia uczestniczyli w międzyszkolnych zawodach II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956.Od traktatu ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych". W jednej z bialskich szkół rywalizowali oni o awans do etapu okręgowego z licealistami z powiatów: łukowskiego, radzyńskiego i bialskiego.

 
Podczas zawodów młodzież rozwiązywała zadania otwarte oraz krótkiej odpowiedzi obejmujące swoim zakresem całą historię Polski ze szczególnym uwzględnieniem dziejów z lat 1921-1956. Uczniowie IV LO wykazali się wysokim poziomem wiedzy historycznej.
Najlepsze wyniki uzyskał Krzysztof Koper, który zajął II miejsce w rejonie, co odpowiada również II pozycji w Województwie Lubelskim oraz Dawid Borkowski, który sklasyfikował się na III miejscu w rejonie i województwie. Niewiele niższy rezultat osiągnął Kacper Kardas, który zajął V miejsce w rejonie. Uczniowie Ci wywalczyli awans do zawodów III stopnia olimpiady, które odbędą się 7 marca 2019 roku w Lublinie.

 
Laureaci olimpiady od ubiegłego roku mogą uzyskać zwolnienie z matury rozszerzonej z historii oraz walczyć o dodatkowe punkty lub indeks w rekrutacji na wyższe uczelnie.

Komentowanie wstrzymane