V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Paczka dla Kombatanta”

W sobotę w Sali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbył się V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej ,,Paczka dla Kombatanta’’. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z Łukowa, Siedlec, Huty Dąbrowa i Fiukówki. Najlepszym zespołem okazała się drużyna Drzewce z Siedlec, która w finale nie dała szans ekipie juniorów AR-TIG Huta Dąbrowa. Na najniższym stopniu podium uplasowali się seniorzy z Huty, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Ekipę Łuków. Organizatorem zawodów był Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Łukowski Janusz Kozioł i Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek.

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem ,,Paczka dla Kombatanta’’ odbył się już po raz piąty. Impreza o charakterze patriotyczno – sportowym na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń sportowych, a sami organizatorzy nie wyobrażają sobie przygotowań do okresu świątecznego bez wspólnej zbiórki darów na rzecz Kombatantów i Rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. Zawody organizowane przez Bartłomieja Bryka i Stowarzyszenie ,,Przyjazne Klimeckiego’’ wpisują się w ramy dwóch akcji charytatywnych tj. ,,Polacy Rodakom’’ organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza oraz akcji ,,Rodacy – Bohaterom’’ koordynowanej przez Stowarzyszenie Odra – Niemen.

Turniej i zbiórka wpisowego wiąże się z różnorodnymi zadaniami organizowanymi dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN u, Narodowych Sił Zbrojnych). Poprzez realizację projektów oddajemy hołd naszym bohaterom i zachęcamy innych Polaków do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych żołnierzach.

I miejsce – Drzewce Siedlce
II miejsce – AR-TIG Huta Dąbrowa (juniorzy)
III miejsce – AR-TIG Huta Dąbrowa
IV miejsce – Ekipa Łuków
V miejsce – RAM PAM PAM
VI miejsce – Artmedia Petrżałka
Król strzelców – Konrad Ciuba (AR-TIG Huta Dąbrowa)
Najlepszy bramkarz – Maciej Tryboń (Artmedia)

DOKŁADNE WYNIKI:
Ekipa Łuków – AR-TIG Huta Dąbrowa 1:1
AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) - RAM PAM PAM 0:0
Drzewce Siedlce - AR-TIG Huta Dąbrowa 3:1
Ekipa Łuków – RAM PAM PAM 1:1
AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) - Drzewce Siedlce 1:2
Artmedia Petrżałka – Ekipa Łuków 0:3
RAM PAM PAM - AR-TIG Huta Dąbrowa 0:1
Ekipa Łuków - AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) 0:1
AR-TIG Huta Dąbrowa – Artmedia Petrżałka 6:0
Artmedia Petrżałka – RAM PAM PAM 0:2
Ekipa Łuków – Drzewce Siedlce 2:2
Artmedia Petrżałka - AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) 0:3
RAM PAM PAM – Drzewce Siedlce 0:4
AR-TIG Huta Dąbrowa - AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) 3:4
Drzewce Siedlce – Artmedia Petrżałka 3:0
Mecz o III miejsce: AR-TIG Huta Dąbrowa – Ekipa Łuków 2:0
Finał: Drzewce Siedlce - AR-TIG Huta Dąbrowa (jun.) 3:0

1 Response

  1. Jak można było wybrać kogoś na najlepszego bramkarza turnieju kto nie zachował nawet jednego czystego konta, i stracił najwięcej bramek w turnieju? 🤔 Porażka...