Premiera nowej Toyoty Camry

Premiera nowej Toyoty Camry

9 października był świętem dla fanów motoryzacji. Tego dnia w Siedlcach zaprezentowano hybrydę IV generacji. Toyota Camry, bo o niej mowa posiada 2,5 litrowy silnik i moc 218 koni. Auto z pewnością zasługuje na uwagę.
Mehr lesen

Zawody w Trójboju Siłowym

O tym, że Polska jest potęgą sportów siłowych przekonać mogliśmy się w ostatni weekend września. W  Hali sportowej im. Janusza Kowalczyka w Łukowie odbyły się Zawody w Trójboju Siłowym.
Mehr lesen

Jesienny Pokaz Mody w Parisel Palace

Po raz kolejny w Parisel Palace w Klimkach odbył się pokazy mody. Imprezy tego typu mają rzesze fanów w naszym regionie. Potwierdziła to wysoka frekwencja gości. Nie mogło zabraknąć tam naszej redakcyjnej kamery. 5 października do Parisel Palace w Klimkach przybyli miłośnicy mody. W ten wyjątkowy wieczór licznie zgromadzona publika miała przyjemność podziwiać modeli i…
Mehr lesen

Kampania promująca czytelnictwo w szkole w Tuchowiczu.

O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety jedynie 10% z nas czyta więcej niż 7 książek rocznie. Aby zachęcić wszystkich leniuchów do czytania we wrześniu przeprowadzona została kampania promującą czytelnictwo w Szkole w Tuchowiczu.
Mehr lesen

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Niepodległa”

28 września Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w Kępkach podsumowała organizowany od marca tego roku, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Niepodległa”. Nasza Telewizja objęła patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Mehr lesen

Szachowe Grand Prix Niepodległości

W Krynce odbyła się inauguracja szachowego grand prix niepodległości. Turniej ten łączy ze sobą rywalizacje sportowa z aspektem patriotycznym w 100 rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę.
Mehr lesen

Sukces łukowskich kickbokserów

Wielki sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego. Reprezentujący łukowską sekcję kickboksingu Marta Pawlikowska oraz Maciej Mościcki zdobyli medale podczas Mistrzostw świata kadetów i juniorów w kickboksingu, które odbywały się we włoskim Lido di Jesolo.
Mehr lesen

Wystawa “Ojcowie Niepodległej”

Na placu Solidarności i Wolności w Łukowie stanęła wystawa przedstawiająca postacie, które przyczyniły się do odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ekspozycję możemy oglądać w ramach ogólnopolskiej akcji "Biało - czerwony szlak. Moja Niepodległa".
Mehr lesen

Powstanie kościół przy ul. Strzelniczej?

Pojawiła się możliwość przeniesienia zabytkowego kościoła z Zarzecza Łukowskiego, który w tym momencie nie jest użytkowany. Kościół ten znalazłby swoje nowe miejsce przy cmentarzu na ulicy Strzelniczej.
Mehr lesen

Jubileusz 50- lecie łukowskich zapasów

Już pół wieku istnieje sekcja zapasów łukowskich orląt. Podczas tego jubileuszu zorganizowano memoriał pamięci Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej, które były połączone z Mistrzostwami Województwa Lubelskiego młodzików w zapasach.  
Mehr lesen

Narodowe Czytanie “Przedwiośnia”

Na terenie całego kraju odbyła się akcja wspólnego czytania pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. W tym roku mieszkańcy Łukowa mogli przeczytać fragmenty powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie".
Mehr lesen

Spotkanie “Smakuj Lubelskie”

Jak skutecznie promować produkty? Jak wspierać lokalnych producentów? Dlaczego warto tworzyć szlaki kulinarne? Na te i na wiele więcej pytań można było uzyskać odpowiedź podczas spotkania w ramach akcji "Smakuj lubelskie".
Mehr lesen

Wernisaż wystawy “Misja Kaukaz Elbrus 2018” Sebastiana Ignaciuka

30 sierpnia, w Łukowskim Ośrodku Kultury, odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Sebastiana Ignaciuka, pod tytułem: „Misja Kaukaz Elbrus 2018”. Sebastian Ignaciuk, Dyrektor Programowy naszego kanału telewizyjnego, po raz kolejny uczestniczył w wyprawie wspinaczkowej, tym razem w górach Kaukazu, na szczyt: Elbrus. Na wystawie możemy zobaczyć fotografie, które przybliżą nam realia, z jakimi boryka się…
Mehr lesen

Mieszkańcy Stężycy chcą obwodnicy

Kilkadziesiąt mieszkańców Stężycy w miniony piątek protestowało na drodze weojewódzkiej 801. Domagają się obwodnicy, ale państwo Krasuniowie, którzy również byli na proteście nie zgadzają się wytyczonym przebiegiem drogi, która przechodzi przez ich posiadłość.
Mehr lesen

Dożynki w gminie Kłoczew

11 wieńców, kilkanaście pięknie przyozdobionych stoisk i ceremoniał dożynkowy w wykonaniu Zespołu "Czerniczanki z kapelą". To główne elementy dożynek gminy Kłoczew, które odbyły się w Starym Zadybiu.
Mehr lesen

100 lecie OSP w Adamowie

W sobotę 1 września setną rocznicę swego powstania obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Adamowa. Z tej okazji zorganizowano obchody rocznicowe, z wieloma atrakcjami.
Mehr lesen

Henryk Lipiec kandydatem na burmistrza

Henryk Lipiec został oficjalnie przedstawiony jako kandydat na burmistrza Łukowa. Radny rady powiatu na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawił pierwsze punkty programu wyborczego.
Mehr lesen

Wernisaż wystawy “Indie nieznane” Bogusława Skarusa

Wernisaż wystawy "Indie nieznane", plon ostatniej podróży znanego podróżnika i fotografa. W 2017 roku Bogusław Skarus odwiedził Gudżarat, Andhra Pradesh, Uttar Pradesh, Telangana. Trasa wiodła przez Indie rzadko odwiedzane przez turystów, jednak równie ciekawe i niezwykłe. Fotografie przedstawiają m. in. najważniejsze dla buddyzmu miejsca na świecie: Ayodhię (miejsce śmierci Buddy) i Bodh Gaję (miejsce oświecenia…
Mehr lesen

Piotr Płudowski kandydat na Burmistrza Łukowa

Po tym jak swoja kandydatutę ogłosili Maciej Nurzyński oraz Henryk Lipiec. Swoją kandydaturę przedstawił również radny miasta Łuków Piotr Płudowski Piotr Płudowski jest przewodniczącym stowarzyszenia alternatywa dla łukowa oraz radnym naszego miasta. O stanowisko burmistrza Łukowa będzie ubiegać się po raz drugi.
Mehr lesen

Zajazd Zimna Woda sprzedany

1,5 miliona złotych tyle zapłaciła firma z Łukowa za zajazd nad zalewem zimna woda. Umowa pomiędzy urzędem miasta a nabywcą ma być podpisana w połowie września.
Mehr lesen

Kwesta na rzecz renowacji pomników

Jak co roku podczas odbywającego się w Łukowie odpustu św. Rocha wolontariusze zbierali pieniądze do puszek na rzecz renowacji pomników. W tym roku zebrano rekordową sumę 8,8 tysięcy złotych.
Mehr lesen

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego w 98. Rocznicę Bitwy Warszawskiej . Jak co roku główne obchody tej uroczystości odbyły się na cmentarzu wojskowym przy ulicy strzelniczej.
Mehr lesen