Wystawa Fotograficzna Artura Rychty

Egzaminy Sędziowskie w Białej Podlaskiej

Każdy  kibic wie, ze sportowcy muszą dużo trenować aby osiągać mistrzostwo w swojej dziedzinie. O kondycję fizyczną, jak i przygotowanie teoretyczne dbaja także Ci, którzy stoją na straży przepisów. Z kamerą odwiedziliśmy piłkarskich sędziów, którzy już zakończyli egzaminy i rozpoczęli kolejną piłkarską rundę...
Mehr lesen

Kulturowy Patchwork w Łok-u

W miniony weekend mieszkańcy Łukowa poznali mieszkańca Indii . 7 Kwietnia rozpoczął się cykl p.t. Kulturowy Patchwork. Vara Prasad, to pierwszy gość Łukowskiego Ośrodka Kultury w ramach projektu spotkań z innymi kulturami.
Mehr lesen

Jarmark Wielkanocny w Łukowie

Pogoda jak na zamówienie towarzyszyła jubileuszowemu, dziesiątemu Jarmarkowi Wielkanocnemu w Łukowie. Mieszkańcy jak co roku mieli okazję zaopatrzyć się  w świąteczne przysmaki i ozdoby.
Mehr lesen

Dzień otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

O tym, że kształcenie zawodowe przeżywa swoisty renesans może świadczyć ilość gimnazjalistów, która zdecydowała się w minioną środę odwiedzić Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Kleeberga w Dęblinie.
Mehr lesen

Nowy prezes ŁKS Orlęta Łuków

W tym roku ze stanowiska prezesa łukowskiego klubu sportowego Orlęta zrezygnował Adam Kulik. Stąd też 23 marca odbyło się walne zebranie członków klubu, aby wybrać wśród nich nowego szefa. Posiedzenie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa.
Mehr lesen

Polsko – Niemiecki koncert orkiestry i chórów

22 marca odbył się Polsko-Niemiecki koncert orkiestry i dwóch zaprzyjaźnionych chórów. Współpraca I Lo im. Tadeusza Kościuszki z Hiberniaschule z Herne trwa od 1999 roku. Artyści wykonali dzieło Josepha Haydna "Stworzenie Świata".
Mehr lesen

Targi Pracy i Edukacji w Łukowie

Tradycyjnie w marcu urząd pracy w Łukowie zorganizował targi pracy i edukacji. Do zespołu szkół nr. 1 w popularnynch alejach przybyło kilkadziesiąt firm i szkół, które zaprezentowały swoją ofertę.
Mehr lesen

Pieśni Wielkopostne w Łukowskim Ośrodku Kultury

To niewątpliwie był jeden z najbardziej klimatycznych koncertów ostatnich miesięcy, poprzez pieśni wielkopostne wykonawcy przenieśli kilkunastoosobową publiczność w niesamowity świat muzycznych improwizacji Koncert „Pieśni Wielkopostne” to improwizacje muzyczne na temat pieśni pasyjnych w aranżacji Pawła Odoszewskiego. Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpią Monika Kowalczyk - śpiew, Janusz Smyk – saksofony, Paweł Odoszewski - fortepian, Piotr…
Mehr lesen

Dzień Sądu w Parafii PP Św. Brata Alberta

„Dzień Sądu”, to dramat Jerzego Zawieyskiego, który postanowiła wystawić grupa teatralna z parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie prowadzona przez księdza karola jakubiaka. Premiera spektaklu odbyła się w niedzielę 18 marca, po wieczornej mszy świętej. Aktorzy utożsamiając się z odgrywanymi rolami pozwolili na przeniesienie się wiernym w czasie o dwa tysiące lat, dzięki czemu widzowie…
Mehr lesen

„Imieniny Bożeny” w Łukowie

13 Marca 2018 roku mieszkańcy Łukowa już po raz kolejny świętowali „Imieniny Bożeny”. Głównym celem tego wydarzenia jest uczczenie pamięci pochodzącej z Łukowa aktorki Bożeny Kurowskiej. Na imprezę zaprosili: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy.
Mehr lesen

Nocny Maraton Pływacki Otyliada

58 osób wzięło udział w łukowskiej edycji nocnego maratonu pływania Otyliada 2018. Łuków był jednym z 41 miast, gdzie odbywała się ta pływacka impreza, i jedynym w województwie lubelskim. Po raz trzeci Otyliadę na krytej pływalni Delfinek zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Mehr lesen

“Kobieta Roku Gminy Łuków”

Po raz czwarty przyznano tytuł „Kobiety Roku Gminy Łuków 2018”. Tegoroczne trofeum w postaci okolicznościowej rzeźby z wizerunkiem damy w kapeluszu przypadło Marioli Krasnodębskiej
Mehr lesen

Dzień Kobiet w Łukowie

Obchodzony w całej Polsce Dzień Kobiet nie ominął także Łukowa. Tego dnia w mieście czekało na wszystkie Panie wyjątkowo dużo atrakcji.
Mehr lesen