Z kroniki policyjnej Policjanci apelują o rozwagę na drodze!
POLICJANCI ODZYSKALI WARTEGO 90 TYS. ZŁ. FORDA
VII Sandomierski Indywidualny Rajd Rowerowy pamięci moich braci i sióstr pomordowanych pod sercem matki.
Zlot „Nasza hiSTOria 1918 – 2018” w Woli Okrzejskiej
Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej spotkali się w dn. 22 – 25 czerwca 2018 r. na tradycyjnym zlocie w Woli Okrzejskiej. Towarzyszyło im hasło „Nasza hiSTOria 1918 - 2018”. A to dlatego, że w 2018 r. przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również utworzenia jednolitego Związku Harcerstwa Polskiego, integrującego działające pod zaborami organizacje skautowe. Z tego również powodu Senat RP ogłosił Rok Harcerstwa.
Druhny i druhowie przypominali więc podczas zajęć dzieje ruchu. Dwie gry terenowe przybliżyły postaci ze stu lat istnienia stowarzyszenia, a także tradycyjne formy pracy skautowej. Harcerze bawili się w stare zabawy, czasem jeszcze sprzed wojny. Uruchomili również prostą kuchnię polową, przyrządzając podpłomyki. Sami wykonali z drewna plakietki zlotowe. Na zakończenie wyjazdu zasiedli przy obrzędowym ognisku, aby pośpiewać i porozmawiać o harcerskich ideałach.
Komendę zlotu tworzyli: phm. Marta Pomorska, hm. Michał Mojski, phm. Magdalena Czerska-Sadło, Weronika Romańczyk, Dominik Ziółkowski. Podczas przedsięwzięcia spotkali się harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Sławatycz i Ryżek. Jego organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Macieja Cybulskiego oraz dyrektor Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej, Iwony Chudek. Aby zadbać o bezpieczeństwo wypoczynku pod namiotami, kadra pozostawała w stałej łączności z policją i strażą pożarną, których funkcjonariusze na czele z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, st. bryg. Tomaszem Majewskim odwiedzili obozowisko. Wizytę harcerzom złożył również hm. Tomasz Sych – Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP.
Zlot „Nasza hiSTOria 1918 – 2018” pięknie wpisał się w obchody jubileuszu polskiej niepodległości i Roku Harcerstwa.
Reymont po raz kolejny z certyfikatem „Uczeń Bezpieczny w Sieci”
Konopie zamiast ubrań
KRONIKA KRYMINALNA za okres od 18 do 24 czerwca 2018 roku
Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie
OSTRZEGAMY! DOPALACZE TO ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE!
Szkolenie dla rolników
Emilia Szcześniak i Zuzanna Bochman z Fabryki Piosenki ŁOK wyróżnione przez Natalię Kukulską
Na początku czerwca 2018 roku odbyły się przesłuchania do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej NUTY PRZYJAŹNI Hajnówka 2018. Jak niedawno informowaliśmy do konkursu wokalnego NUTY PRZYJAŹNI w Hajnówce zakwalifikowały się z Fabryki Piosenki ŁOK 3 wokalistki: Emilia Szcześniak, Zuzanna Bochman oraz Marta Skurka. Niestety Marta z powodu przeziębienia nie mogła wziąć w nim udziału. Natomiast Zuzanna i Emilia wystąpiły w sobotę 16 czerwca 2018 roku w Hajnowskim Domu Kultury. Dziewczyny zauważyło profesjonalne Jury pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej przyznając naszym młodym wokalistkom wyróżnienia 🙂 Konkurs uświetnił koncert Natalli Kukulskiej. Ogromne gratulacje dla naszych młodych zdolnych wokalistek 🙂
“Sport to alternatywa”
Ukraińcy triumfują w zapasach w Łukowie
115 stoczonych walk i drużynowa wygrana zapaśników z ukraińskiego Klesowa to bilans II międzynarodowego turnieju zapaśniczego młodzików w stylu klasycznym oraz młodziczek „Sport to alternatywa”.
Za nami drugi zorganizowany przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa turniej zapaśniczy „Sport to alternatywa”. 23 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbywały się zapaśnicze zmagania młodych adeptów tej dyscypliny sportu. W sumie na matach rywalizowało ponad 100 osób z 15 klubów, m.in. z Kielc, Białegostoku, Zamościa, Chełma, Wierzbicy, Stróży, Lublina oraz tych działających w powiecie łukowskim.
Między sobą walczyli zapaśnicy z roczników 2004-2011. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Piotr Płudowski, prezes Alternatywy dla Łukowa oraz Tadeusz Federczyk, gospodarz ZS nr 1 w Łukowie. Głos zabrała też Tetiana Kokhanevych, wicemer Klesowa na Ukrainie, która dziękowała m.in. za zaproszenie na zawody.
- Myślę, że zawody nam się udały. Po raz pierwszy Łuków odwiedził klub z Kielc i młodzicy z Klesowa. Zostaliśmy pochwaleni za organizację zarówno przez panią wicemer i przez trenerów z Polski - mówi Ryszard Wałachowski, jeden z organizatorów zawodów.
Walki toczyły się w kategoriach od 33 do 66 kg wśród młodziczek oraz 32 do 68 kg w przypadku młodzików. Drużynowo najlepsi okazali się goście z ukraińskiego Klesowa, którzy wygrali „generalkę” zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Honorowy patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł.
Najlepszym zawodnikiem z powiatu łukowskiego okazał się Kacper Gajowniczek z GKS Armaty Stoczek Łukowski który zdobył I miejsce w kategorii 68 kg. „Nasi” zdobyli też trzy srebrne medale oraz pięć brązowych krążków. Szczegółowe wyniki dostępne są na portalu SportZona (chłopcy, dziewczęta).
- Wyniki klubów z powiatu łukowskiego uważam za zadowalające. Cieszy złoto uzyskane przez Kacpra, który w sobotnich zawodach wygrywał z zawodnikami, którzy w przeszłości okazywali się od niego lepsi w bezpośrednich potyczkach - mówi R. Wałachowski. - Nasze zawody odwiedziła m.in. Monika Dadas z ULKS Wierzbica, aktualna Mistrzyni Polski. Do tego bardzo silną doświadczoną w europejskich zawodach reprezentację wystawili nasi ukraińscy przyjaciele. Turniej był więc mocno obsadzony - dodaje.
Szczegółowe wyniki zawodników z powiatu łukowskiego:
I miejsce:
Kacper Gajowniczek (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 68 kg
II miejsca:
Marta Gajowniczek (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 42 kg
Julia Pracz (UKS Zalesie) – kat. 46 kg
Klaudia Karwowska (UKS Zalesie) – kat. 50 kg
III miejsca:
Błażej Wałachowski (ŁKS Orlęta Łuków) – kat. 38 kg
Sebastian Smyk (UKS Zalesie) – kat. 44 kg
Julia Brauła (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 46 kg
Agata Kazanecka (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 50 kg
Patrycja Piotrowska (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 66 kg
Niższe miejsca:
Szymon Szaniawski (UKS Zalesie) – kat. 38 kg
Mikołaj Konowrocki (UKS Zalesie) – kat. 38 kg
Paweł Proch (UKS Zalesie) – kat. 41 kg
Jakub Smyk (UKS Zalesie) – kat. 44 kg
Arkadiusz Słomka (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 48 kg
Gabriela Bykowska (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 50 kg
Sędzią głównym zawodów był Cezary Pasik, którego wspomagali m.in. Grzegorz Rychta i Władysław Świętochowski. Medale wręczali Piotr Płudowski, Władysław Święchowski i wieloletni działacz łukowskich Orląt Zygmunt Piekarski.
II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym oraz Młodziczek „Sport to alternatywa” wsparli także Partnerzy przedsięwzięcia: radni Przemysław Wereszczyński i Mateusz Popławski, Gmina Łuków, Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Mięs-Hurt, Szkoła Jazdy Płudowski, Crossfit Łuków, VitaSport, Pracownia Kadru, Zielony Gaj, Sport Zona i Lubelski Związek Zapaśniczy.
Trzeci koncert „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”
W niedzielę 17 czerwca 2018 roku odbył się trzeci w tym roku koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpili artyści z Warszawy: Krzysztof Wojtyniak na puzonie oraz Andrzej Chorosiński na organach. Koncert wysłuchało ok. 200 osób. Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez kwiaciarnię „Łąki Pąki”.
Patronat honorowy nad „VI Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" objął Prezydent RP Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, Wicepremier Rządu RP Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Elżbieta Kruk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Organizatorami są: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Sponsorzy Festiwalu: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Łukowski, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Parisel Palace”, kwiaciarnia „Łąki Pąki” oraz PPH Iwonex Drukarnia.
Krzysztof Wojtyniak - urodził się w Grodzisku Mazowieckim i tam rozpoczął edukację muzyczną, kontynuując ją w Liceum Muzycznym, a następnie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 1984 roku rozpoczął pracę w Filharmonii Narodowej jako muzyk solista, a także równolegle jako pedagog w Akademii Muzycznej w Warszawie, kontynuując ją przez następne dziesięć lat.
Obecnie jest muzykiem w Filharmonii Narodowej, zajmuje się także pracą pedagogiczną w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Uczestniczył w kursach i festiwalach muzycznych, występował gościnnie z wieloma orkiestrami ( m. in. Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie, Sinfonia Varsovia , Orkiestra Opery Narodowej, Orkiestra Opery Kameralnej, Orkiestra Filharmonii w Lublinie, Olsztynie, Krakowie, Szczecinie, Capella Bydgostiensis, Capella Cracoviensis, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa oraz Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego.
Andrzej Chorosiński - studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku i kompozycji w klasie Prof. Tadeusza Paciorkiewicza w 1974 roku. W 1972 roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem (1973) i Norymberdze (1978). Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in.: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku oraz Town Hall w Adelajdzie.
Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla firm polskich i niemieckich. W 2003 roku Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
W latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA.
W 2008 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Keimyung University w Korei Południowej. Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra, Kłodzko i Polanica Zdrój przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.
Uczestniczył w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w dniu 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie.
W tym roku przed nami jeszcze 3 koncerty w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Już teraz zapraszamy w niedzielę 15 lipca 2018 roku o godz. 19:00 do Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, gdzie wystąpią: Roksana Kwaśnikowska z Warszawy na skrzypcach oraz Emanuele Cardi z Włoch na organach.
Zaginął 40-letni Marcin Pietrzak
Uczniowie Reymonta Międzynarodowymi Mistrzami Rozwiązywania
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 otrzymali wyróżnienia w konkursie logicznym GeniusLogicus. To kolejna edycja konkursu, w której uczniowie „Reymonta” zostali sklasyfikowani w czołówce wszystkich uczestników. Prestiżowymi tytułami zostali uhonorowani:
Międzynarodowy Mistrz Rozwiązywania – Krystian Gryczon, Krzysztof Chmiel, Agata Prażmo
Mistrz Rozwiązywania – Dominika Gałązka.
Ekspert Rozwiązywania – Łukasz Goławski, Weronika Domańska.
Pirat drogowy okazał się osobą poszukiwaną
Podawała się za pracownicę administracji, okradła 86-latkę
Nieoznakowany radiowóz złapał nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy
Z Łukowa na Kaukaz… Misja Kaukaz Elbrus 2018 ma za sobą pierwszy etap.
Sukcesem zakończyła się wyprawa na najwyższy szczyt Kaukazu (Elbrus 5642m n.p.m.). Z ekipy liczącej 15 osób, szczyt zdobyło 14 osób w tym mieszkaniec powiatu łukowskiego, Dyrektor Programowy Magnes TV Sebastian Ignaciuk . Kierownikiem wyprawy był Zbigniew Bąk, prezes stowarzyszenia Homohibernatus specjalizującego się w organizacji wyjazdów na wszystkie kontynenty.
Wyprawa rozpoczęła się 06 czerwca, wtedy to grupa wspinaczy wyleciała z Warszawy przez Moskwę do Mineralnych Wód. Następnie busem do Piatigorska (miejsce pierwszego noclegu).
Kolejnego dnia wspinacze rozpoczęli już eksplorację góry. Noclegi były na wysokościach 3800 m n.p.m. - popularne beczki oraz w namiotach na wysokości ponad 4100 m n.p.m. Po aklimatyzacji właśnie z tej wysokości nastąpił atak szczytowy. Po pobudce 11 czerwca o 3 rano wspinacze rozpoczęli punktualnie o godzinie 4 atak szczytowy. Szczyt został zdobyty około godziny 13.00. Powrót do namiotów zajął kolejne 5-6 godzin. Warunki były bardzo trudne. Na podejściu wiał wiatr ok. 80 km/h, podczas schodzenia życie utrudniała bardzo gęsta mgła. Odczuwalna temperatura wynosiła chwilami -22 stopnie.
Po zejściu z góry grupa udała się do Azau – malowniczej miejscowości Kaukazu. Jednym z punktów wyjazdu było zwiedzanie stolicy Rosji - Moskwy.
Wyprawa na Kaukaz była jednym z elementów projektu Misja Elbrus Kaukaz 2018. Po wyprawie w placówkach oświatowych odbędą się m.in. prelekcje dotyczące form bezpiecznego spędzania czasu, pasji, właściwej organizacji wyjazdów. W planie jest także wystawa fotograficzna oraz materiały filmowe.
Podziękowania za pomoc w realizacji projektu dla Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie , Mattebox, Ir-Bud
Łukowski pięściarz wygrywa Memoriał Stanisława Zalewskiego w Lublinie
Julia Semczuk i Maciej Radomyski z ŁOK z tytułami Recytatora Roku a dodatkowo Julia z Nagrodą Publiczności w Lublinie
Sukces Gabrysi Łukasik i Emilki Szcześniak na I Wojewódzkim Konkursie „Piosenki Naszych Rodziców” w Płochocinie
Ukradł rower bo myślał, że należy do mężczyzny
Klaudia Borejko zdobywa Grand Prix na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu
Uwaga na dopalacze!
„Mały Picasso”
ŁUTW w Galerii PROwizorium ŁOK
Bartosz Boncik z Pucharem Unii Europejskiej !
- 1
- 2